ПРРО - Програмний реєстратор розрахункових операцій

З 01.08.2020 р. суб’єкти господарювання розпочали застосування програмних РРО (далі – ПРРО) під час здійснення розрахункових операцій. Зробити свій вибір на користь того чи іншого реєстратора допоможе матеріал Все про РРО: Класичний vs програмний РРО. А також дізнатись про те, кому з ФОПів 2-4 групи слід використовувати РРО (ПРРО)вже зараз, а кому – з 01.01.2021 р.

Нагадаємо, що програмний РРО є програмою, яка може бути встановлена на будь-який гаджет (смартфон, планшет, ноутбук тощо). Отже, вважаємо, що він є найбільш привабливим у фінансовому плані для фізичних осіб – підприємців.

Які кроки слід пройти підприємцю, щоб почати працювати з ПРРО?

0

Закон України«Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» зобов'язує суб’єктів господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі під час продажу товарів та послуг, вести розрахункові операції через РРО.

0

Реєстрація ПРРО здійснюється на підставі Заяви про реєстрацію програмного реєстратора розрахункових операцій за формою № 1-ПРРО (далі – Заява; ідентифікатор форми F(J)1316602).

Заява подається в електронній формі через Єдине вікно подання звітності або засобами телекомунікації.

0

Уже близько року тема РРО та ФОП не сходить зі сторінок більшості інформаційних порталів. А останнім часом потік інформації на тему РРО/ПРРО невпинно зростає. Воно і не дивно. Адже з боку держави нормативні нововведення щодо РРО досить суттєві.

Так, з 01.08.2020 року в Україні поряд з традиційними РРО можна буде застосовувати програмні РРО (програму, яка встановлюється на комп’ютер, смартфон, планшет або інший гаджет продавця).

Крім цього, зміни стосуються застосування РРО ФОП-єдинниками (крім 1-ї групи). Вони повинні будуть при розрахунках застосовувати РРО з 01.04.2021 року нарівні з іншими платниками (юрособами та ФОП на загальній системі), а деякі з них, які здійснюють ризикові види діяльності або обсяг доходу яких становить більше 1 млн грн. на рік, застосовуватимуть РРО вже з 01.01.2021 року.

0

У цьому році тема застосування РРО дуже актуальна. Основна новація – це запровадження програмного РРО (далі – ПРРО) з 01.08.2020 року, а також розширення кола платників, які зобов’язані застосовувати РРО.

Про зміни, які стосуються ФОП, читайте у нашому матеріалі: Все про РРО: використання реєстраторів ФОПами 2-4 групи.

У цьому матеріалі розглянемо новації у застосуванні РРО для юросіб.

0

SSL сертификаты от SSL.com.ua